Nasze serwisy:

Projekty domów, Lampy
 
 
Urządzamy kuchnie - Wszystko, co najważniejsze
IDEALNYDOM arrow KUCHNIA arrow Twoja kuchenna wyspa
Twoja kuchenna wyspa Twórz plik PDF Drukuj Powiadom znajomego

Komfort posiadania swojej własnej wyspy jest w zasięgu ręki i to w wersji all inclusive. Wyspa kuchenna  to propozycja dla osób ceniących wygodę i funkcjonalność. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pozwala na utrzymanie idealnego porządku.

Nie najlepsza pogoda za oknem sprawia, że nieustannie myślimy o wymarzonym wypoczynku w ciepłym zakątku świata. Chyba każdy z nas choć raz w życiu pomyślał o tym, jak miło byłoby być właścicielem wyspy. Powinna ona kryć w sobie nieograniczone możliwości i być miejscem, w którym czas płynie wolniej …. a kolacje smakują lepiej. Powinna cieszyć oko i gwarantować odpoczynek. Jaka jest idealna wyspa? Najlepiej własna. Marzenia ściętej głowy? Niekoniecznie...

gotuj__ca_para.jpg 

Komfort posiadania swojej wyspy jest w zasięgu ręki i to w wersji all inclusive. Oczywiście nie chodzi tutaj o posiadanie egzotycznego, tropikalnego atolu, ale równie pożądanej i piękniej wyspy… kuchennej. Najważniejszy jest zaufany projektant, który pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Równie ważne jest sprecyzowanie własnych oczekiwań i świadomość zadań, które wyspa powinna spełniać. Po pierwsze na wyspie … nie możemy być sami. Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest to, że dzięki niej przygotowując posiłek dla rodziny czy przyjaciół możemy aktywnie uczestniczyć w życiu towarzyskim. Aktywnie tzn. … frontem do domowników. W przypadku tradycyjnej zabudowy kuchennej zazwyczaj przygotowujemy posiłki stojąc przy kuchennym blacie, a rodzinie i znajomym prezentujemy swoje plecy, co niewątpliwie utrudnia konwersację. Wyspa jest kuchennym oknem na mieszkanie, pozwala robić kilka rzeczy równocześnie - gotować i rozmawiać, przygotowywać posiłek i mieć dzieci na oku.

Wyspa marzeń powinna być też doskonale zaprojektowana pod względem logistycznym. Aby ten cel osiągnąć, naczynia, garnki czy sztućce muszą znajdować się po odpowiedniej stronie – czyli dokładnie tak, jak w wyspie kuchennej modelu TORINO firmy Mebel Rust. Sztućce i garnki służące do przygotowywania posiłków umieszczone zostały od strony płyty grzewczej i piekarnika, natomiast sztućce i zastawa przeznaczone dla gości – ulokowano od strony jadalni/salonu. Rozmieszczenie szafek i półek pozwala na rozlokowanie najpotrzebniejszych rzeczy zgodnie z częstotliwością ich używania. Dzięki tym ułatwieniom można uniknąć niepotrzebnego rozgardiaszu towarzyszącego zazwyczaj wszystkim kuchennym czynnościom.

wyspa_kuchenna.jpg 

Wyspa kuchenna  modelu TORINO firmy Mebel Rust (fot. Mebel Rust)

Kolejnym ważnym elementem jest funkcjonalność. Aby czerpać przyjemność z przygotowywania posiłków wszystko musi mieć swoje specjalnie do tego przystosowane miejsce. Funkcjonalne rozmieszczenie potrzebnych urządzeń ułatwia pracę w kuchni i pozwala ją usystematyzować. Dodatkowo odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni pozwala na utrzymanie idealnego porządku. Firma Mebel Rust w wyspie kuchennej TORINO proponuje szereg nowoczesnych rozwiązań podnoszących funkcjonalność mebla. Jednym z nich jest bardzo ciekawie zaprojektowany blat. Blat łączy w sobie praktyczność kuchenną oraz funkcjonalność salonową. W części kuchennej, czyli roboczej ma zimną, gładką i łatwo zmywalną granitową strukturę, natomiast w części znajdującej się po stronie salonu jest ciepły, a jego powierzchnia jest matowa. Dzięki temu wyspa od strony salonu spełnia funkcję baru, przy którym można usiąść opierając się o przyjemny, ciepły blat.

Trzecim kryterium, jest oczywiście estetyka. Kuchenne "siódme niebo", obok wszystkich swoich praktycznych zalet musi być po prostu piękne. W przypadku modelu TORINO idealnie błyszczące czystym kolorem bieli fronty szuflad połączone z satynowymi, chromowanymi elementami oraz dystyngowanym kamiennym blatem tworzą wyjątkowo piękną kompozycję, harmonijnie łączącą zimną elegancję, gorącą pasję i wygodną nowoczesność. Odnalezienie swojej idealnej wyspy nie jest trudne i można ją mieć na wyciągnięcie ręki – codziennie, a nie tylko w czasie dalekiego, egzotycznego wyjazdu. Nawet najlepsze wakacje nie zastąpią odrobiny domowego luksusu na co dzień.


Źródło: Mebel Rust